2nd Hopes Tournament SO Patron - Πάτρα, 13 Μαΐου - 24 Ιουνίου 2016
οΠΡΟΚΗΡΥΞΗο Αποτελέσματα οοοοφωτοοοοο

Οι νικητές των 12χρονων Οι νικητές των 8χρονων
Στις απονομές η κ. Ράνια Κυδωνιάτη

Το πρώτο αθλοθετηθέν έπαθλο με την προτομή του Χαρίλαου Βασιλάκου, πρώτου Έλληνα μαραθωνοδρόμου, κέρδισε α Αντώνης Κατσίκης (πατέρας του συμμετέχοντος στο τουρνουά Ελπίδων Χρήστου Κατσίκη), νικητής του Μαραθωνίου της Αρχαίας Ολυμπίας 2016.

Το έργο φιλοτεχνήθηκε από τον γλύπτη Πέτρο Γεωργαρίου

Ανδρέας Σινούρης

24.06.2016

Σινούρης & Γεωργής οι νικητές

Απρόσμενα αποτελέσματα και εκπλήξεις στην τελευταία αγωνιστική με συνωστισμό στην κορυφή της βαθμολογίας.

Και οι δύο πρωτοπόροι ηττήθηκαν. Πρώτη ήττα για τον Ανδρέα Σινούρη και για τα δύο τουρνουά των Ελπίδων. Θύτης του ο 6χρονος Γιώργος Παπαχριστόπουλος.

Έκπληξη και η επικράτηση του Μάριου Πατρίκιου επί του Χρήστου Κατσίκη.

Πάντως τα χρυσά μετάλλια δεν άλλαξαν κάτοχο.

R6, Γεωργής - Βάλσαμος 0-1

Στο κυριότερο παιχνίδι της 6ης και προτελευταίας ημέρας των αγώνων, ο Κωνσταντίνος Βάλσαμος νίκησε τον Θάνο Γεωργή και πλησίασε στον μισό βαθμό τον απουσιάζοντα Ανδρέα Σινούρη.

Αλλά και ο Νίνος Λάμπρου, που επικράτησε του Μάριου Πατρίκιου, πλησίασε τους πρωτοπόρους, διεκδικώντας ένα μετάλλιο.

Και στους 8χρονους και στους 12χρονους, το θέμα των μεταλλίων είναι ανοικτό και όλα θα ξεκαθαρίσουν την ερχόμενη Παρασκευή, όπου θα παιχθεί η 7η και τελευταία αγωνιστική

Ανδρέας Σινούρης & Κωνσταντίνος Βάλσαμος

10.06.2016

R5, Ο Σινούρης προηγείται στους 8χρονους
Ο Γεωργής στους 12χρονους

Πέντε στα πέντε για τον Ανδρέα Σινούρη και βαδίζει ολοταχώς για την κατάκτηση και του 2ου Τουρνουά Ελπίδων του ΣΟΠ.

Ακολουθείται από τον Κωνσταντίνο Βάλσαμο που έχει 3,5 βαθμούς.

Στους 12χρονους ο Θάνος Γεωργής πήρε προβάδισμα ενός βαθμού από τον Μιχάλη Αποστολόπουλο και προηγείται με 3,5 βαθμούς

04.06.2016

R4, Ο Σινούρης αήττητος

Ο Ανδρέας Σινούρης πέτυχε και τέταρτη νίκη και εξακολουθεί να οδηγεί χωρίς απώλειες την κούρσα του πρωταθλήματος στο 2ο Τουρνουά Ελπίδων του ΣΟΠ.

Τον ακολουθεί ο Νίνος Λάμπρου με 3 βαθμούς.

Στους 12χρονους, ο Μιχάλης Αποστολόπουλος και ο Θάνος Γεωργής προηγούνται με 2,5 βαθμούς ο καθένας

Θάνος Γεωργής & Ανδρέας Σινούρης

27.05.2016

R3, Ο Σινούρης οδηγός

Ο Ανδρέας Σινούρης με 3/3 βαθμούς έμεινε μόνος επικεφαλής της κούρσας του 2ου Τουρνουά Ελπίδων.

Στο ντέρμπυ της κατηγορίας των 12χρονων, Μιχάλης Αποστολόπουλος και Θάνος Γεωργής ήλθαν ισόπαλοι.

Δέκα τέσσερις αθλητές συμμετέχουν και σε αυτούς τους αγώνες, όπως και στο πρώτο τουρνουά

20.05.2016

R2, Τρεις οδηγούν

Ο Ανδρέας Σινούρης μαζί με τον Μιχάλη Αποστολόπουλο και τον Θάνο Γεωργή προχώρησαν με δεύτερη νίκη και προηγούνται στη βαθμολογία με 2 βαθμούς.

Οι αθλητές παίζουν βελτιωμένα σε σύγκριση με το προηγούμενο τουρνουά αλλά και με τα πρωταθλήματα παίδων-κορασίδων

13.05.2016

Πρώτα αποτελέσματα

Ξεκίνησε σήμερα το δεύτερο τουρνουά των Ελπίδων του ΣΟ Πατρών.

Δέκα τρεις σκακιστές βρέθηκαν στην αφετηρία.

Οι αγώνες είναι 7 αγωνιστικών ημερών και θα ολοκληρωθούν στις 24 Ιουνίου

1. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ: Ατομικό τουρνουά 7 αγωνιστικών ελβετικού συστήματος, του τμήματος Ελπίδων του Σκακιστικού Ομίλου Πατρών

2. ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ: Σκακιστικός Όμιλος Πατρών

3. ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ: 45' για όλη την παρτίδα, συν 30'' ανά κίνηση