ΝΕΑ
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ
ΠΟΙΚΙΛΑ
ΙΣΤΟΡΙΑ
  Τουρνουά 6χρονων Σκακιστικής Στοάς 2013

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ        ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ        φωτο

 
Ο Ηλίας Κλουκινιώτης με την Κυριακή Καλύβα

 

10.03.2013

Τουρνουά 6χρονων Σκακιστικής Στοάς

Ο Κλουκινιώτης νικητής

Οκτώ σκακιστές και σκακίστριες κάτω των 6 ετών, από τις ομάδες ΣΟ Πατρών και Πατραϊκός ΣΣ, συμμετείχαν στο σημερινό τουρνουά της Σκακιστικής Στοάς, έχοντας χρόνο σκέψης, αυτόν του σχολικού πρωταθλήματος.

Ο Ηλίας Κλουκινιώτης αναδείχθηκε νικητής με απόλυτο 5/5, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο. Ο Γιώργος Αλεξόπουλος κέρδισε το αργυρό μετάλλιο με 4/5 και ο Νικόλας Ροδίτης κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο με 2,5/5.

Τις απονομές έκανε η κάτοχος του χρυσού μεταλλίου στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα 2012 (Δ Δημ.), καθώς και του αργυρού μεταλλίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χρονων κοριτσιών 2012, Κυριακή Καλύβα

          φωτο

 

Τουρνουά 6χρονων Σκακιστικής Στοάς

Final Ranking

Rank Name Rtg Club Pts Res.
1 Κλουκινιώτης Ηλίας 1000 ΣΟ Πατρών 5 0
2 Αλεξόπουλος Γεώργιος 1000 ΣΟ Πατρών 4 0
3 Ροδίτης Νικόλαος 1000 ΣΟ Πατρών 0
4 Δρούγα Πωλίνα 1000 Πατραϊκός ΣΣ 2 0
5 Σταυρίδης Αχιλλέας 1000 ΣΟ Πατρών 2 0
6 Παρδαλάκη Ελπίδα 1000 ΣΟ Πατρών 2 0
7 Παπαβασιλείου Κων/νος 1000 ΣΟ Πατρών 0
8 Δρούγα Αννέτα 1000 Πατραϊκός ΣΣ 1 0

Γιώργος Αλεξόπουλος


Νικόλας Ροδίτης

Τουρνουά 6χρονων Σκακιστικής Στοάς

Round 1
Bo. Name Res. Name
1 Παπαβασιλείου Κων/νος 0 - 1 Αλεξόπουλος Γεώργιος
2 Δρούγα Αννέτα 0 - 1 Παρδαλάκη Ελπίδα
3 Ροδίτης Νικόλαος 0 - 1 Δρούγα Πωλίνα
4 Κλουκινιώτης Ηλίας 1 - 0 Σταυρίδης Αχιλλέας

Round 2
Bo. Name Res. Name
1 Αλεξόπουλος Γεώργιος 0 - 1 Κλουκινιώτης Ηλίας
2 Δρούγα Πωλίνα 1 - 0 Παρδαλάκη Ελπίδα
3 Ροδίτης Νικόλαος 1 - 0 Δρούγα Αννέτα
4 Σταυρίδης Αχιλλέας 1 - 0 Παπαβασιλείου Κων/νος

Round 3
Bo. Name Res. Name
1 Κλουκινιώτης Ηλίας 1 - 0 Δρούγα Πωλίνα
2 Αλεξόπουλος Γεώργιος 1 - 0 Ροδίτης Νικόλαος
3 Παρδαλάκη Ελπίδα 1 - 0 Σταυρίδης Αχιλλέας
4 Δρούγα Αννέτα 0 - 1 Παπαβασιλείου Κων/νος

Round 4
Bo. Name Res. Name
1 Παρδαλάκη Ελπίδα 0 - 1 Κλουκινιώτης Ηλίας
2 Δρούγα Πωλίνα 0 - 1 Αλεξόπουλος Γεώργιος
3 Παπαβασιλείου Κων/νος ½ - ½ Ροδίτης Νικόλαος
4 Σταυρίδης Αχιλλέας 1 - 0 Δρούγα Αννέτα

Round 5
Bo. Name Res. Name
1 Κλουκινιώτης Ηλίας 1 - 0 Παπαβασιλείου Κων/νος
2 Αλεξόπουλος Γεώργιος 1 - 0 Σταυρίδης Αχιλλέας
3 Ροδίτης Νικόλαος 1 - 0 Παρδαλάκη Ελπίδα
4 Δρούγα Αννέτα 1 - 0 Δρούγα Πωλίνα

 

1. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ: Ατομικό τουρνουά 5 αγωνιστικών ελβετικού συστήματος, για σκακιστές/στριες, γεννημένους/ες μετά την 1/1/2007

2. ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ: Σκακιστικός Όμιλος Πατρών

3. ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ: 10' για όλη την παρτίδα, συν 5'' ανά κίνηση

4. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ:

1η αγωνιστική

Κυριακή

10

Μαρτίου

2013

ώρα 17.00

2η αγωνιστική

Κυριακή

10

Μαρτίου

2013

ώρα 17.30

3η αγωνιστική

Κυριακή

10

Μαρτίου

2013

ώρα 18.00

4η αγωνιστική

Κυριακή

10

Μαρτίου

2013

ώρα 18.30

5η αγωνιστική

Κυριακή

10

Μαρτίου

2013

ώρα 19.00

5. ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ: Σκακιστική Στοά, Γερμανού 27, Πάτρα

7. ΕΠΑΘΛΑ:

1ος γενικής

Χρυσό μετάλλιο

2ος γενικής

Αργυρό μετάλλιο

3ος γενικής

Χάλκινο μετάλλιο

   
κάθε συμμετέχων Δίπλωμα

8. ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ: α) Αποτελέσματα μεταξύ ισοβάθμων β) Μπούχολτς γ) Βαθμολογική πρόοδος και η άρση της δ) Κλήρωση

9. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: Σκακιστές/στριες του ΣΟ Πατρών & του Πατραϊκού ΣΣ

10. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΓΩΝΩΝ: Σπυρόπουλος Γεώργιος

11. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αλεξάνδρου Αναστασιος

ΔΙΑΦΟΡΑ: Για ότι δεν προβλέπεται στην παρούσα προκήρυξη ισχύουν οι κανονισμοί των τουρνουά Ράπιντ της FIDE

ΓΙΑ ΤΟ ΔΣ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ


 

Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ


 

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΕΤΣΟΣ

 
ΔΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΕΓΓΡΑΦΕΣ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ