ΝΕΑ
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ
ΠΟΙΚΙΛΑ
ΙΣΤΟΡΙΑ
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2010

φωτο         

chess-results/Κορασίδων   

chess-results/Παίδων

chess-results/ΣΟΠ-Πατραϊκός

ΓΕΝΙΚΗ  ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

1. ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: Ο Σκακιστικός Όμιλος Πατρών διοργανώνει στην Σκακιστική Στοά, 3 εσωτερικά τουρνουά Παίδων - Κορασίδων, με χρόνο σκέψης 45' + 30''. α' Τουρνουά Παίδων, β' Τουρνουά Κορασίδων, γ'  ΣΟΠ - Πατραϊκός (σεβενίνγκεν παίδων)

2. ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Τα τουρνουά α' και β' θα είναι ελβετικά 5-7 αγωνιστικών ή πουλ 5-7 αγωνιστικών, αναλόγως των συμμετοχών. Το σεβενίνγκεν 6 ή 8 αγωνιστικών, αναλόγως των συμμετοχών

3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ:

1η αγων.

Δευτέρα

27

Δεκεμβρίου

2010

ώρα  17.00

2η αγων.

Δευτέρα

27

Δεκεμβρίου

2010

ώρα  19.00

3η αγων.

Τρίτη

28

Δεκεμβρίου

2010

ώρα  17.00

4η αγων.

Τρίτη

28

Δεκεμβρίου

2010

ώρα  19.00

5η αγων.

Τετάρτη

29

Δεκεμβρίου

2010

ώρα  17.00

6η αγων.

Τετάρτη

29

Δεκεμβρίου

2010

ώρα  19.00

7η αγων.

Πέμπτη

30

Δεκεμβρίου

2010

ώρα  17.00

8η αγων. Πέμπτη

30

Δεκεμβρίου

2010

ώρα  19.00

4. ΠΑΡΑΒΟΛΟ: 5 ευρώ

5. ΕΠΑΘΛΑ:

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ
1ος Κύπελλο
2ος Χρυσό Μετάλλιο
3ος Αργυρό Μετάλλιο
4ος, 5ος, ... Χάλκινο Μετάλλιο
 
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1η Κύπελλο
2η Χρυσό Μετάλλιο
3η Αργυρό Μετάλλιο
4η, 5η, ... Χάλκινο Μετάλλιο
 
ΣΕΒΕΝΙΝΓΚΕΝ
1η ομάδα Χρυσά Μετάλλια
2η ομάδα Αργυρά Μετάλλια

6. ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ α' & β' ΤΟΥΡΝΟΥΑ: α) Μπούχολτς β) Βαθμολογική πρόοδος και η άρση της   γ) Κλήρωση. ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΕΒΕΝΙΝΓΚΕΝ: Κλήρωση

7. ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ: Υποβάλλονται έως και 10 λεπτά μετά τη λήξη της υπ' όψιν παρτίδας με παράβολο 20 ευρώ. Επιτροπή ενστάσεων ορίζονται τα τρία πρώτα ΕΛΟ και αναπληρωματικά τα δύο επόμενα ΕΛΟ

8. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΓΩΝΩΝ: Ανδρέας Τερζής

9. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αναστάσιος Αλεξάνδρου

10. ΑΝΑΒΟΛΕΣ: Δεν δίνονται

11. ΔΙΚΑΙΩΜΑ - ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: Δικαίωμα έχει κάθε σκακιστής και σκακίστρια του ΣΟ Πατρών και του Πατραϊκού ΣΣ με έγκυρο αθλητικό δελτίο. Οι δηλώσεις ολοκληρώνονται την Πέμπτη 23/12

12. ΚΛΗΡΩΣΗ: Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 27 Δεκεμβρίου και ώρα 12.00

13. ΔΙΑΦΟΡΑ:  α. Μετά την παρέλευση 45΄ από την έναρξη της αγωνιστικής, όποιος σκακιστής δεν έχει παρουσιαστεί στο χώρο των αγώνων μηδενίζεται β. Για ότι δεν προβλέπεται στην παρούσα προκήρυξη ισχύουν οι κανονισμοί της ΕΣΟ και της FIDE γ. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: τηλ. 2610438224, 6975926236

ΓΙΑ ΤΟ ΔΣ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

 

 

Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

 

ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΣΑΓΓΑΡΗΣ

 

 

 

α

Χριστούγεννα 2010 - Κορασίδων
 
Round 1 on 2010/12/27 at 17.00
 

 

 

 
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
1 Μπαριάμη Ρωξάνη-Ειρήνη 1000 0 - 1 Τερζή Νεφέλη 1015 8
2 Μπαριάμη Μαριέτα-Γεωργία 1000 0 - 1 Σφέτσου Χριστίνα 1015 7
3 Κατσέρη Ευαγγελία 1000 0 - 1 Λυκοθανάση Κλέλια 1020 6
4 Αναγνωστοπούλου Μαρία 1000 0 - 1 Καλύβα Κυριακή 1020 5

 

 

 

 

 

 

 

Round 2 on 2010/12/27 at 19.00


 

 

 

 
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
8 Τερζή Νεφέλη 1015 0 - 1 Καλύβα Κυριακή 1020 5
6 Λυκοθανάση Κλέλια 1020 1 - 0 Αναγνωστοπούλου Μαρία 1000 4
7 Σφέτσου Χριστίνα 1015 1 - 0 Κατσέρη Ευαγγελία 1000 3
1 Μπαριάμη Ρωξάνη-Ειρήνη 1000 1 - 0 Μπαριάμη Μαριέτα-Γεωργία 1000 2

 

 

 

 

 

 

 

Round 3 on 2010/12/28 at 17.00


 

 

 

 
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
2 Μπαριάμη Μαριέτα-Γεωργία 1000 0 - 1 Τερζή Νεφέλη 1015 8
3 Κατσέρη Ευαγγελία 1000 1 - 0 Μπαριάμη Ρωξάνη-Ειρήνη 1000 1
4 Αναγνωστοπούλου Μαρία 1000 0 - 1 Σφέτσου Χριστίνα 1015 7
5 Καλύβα Κυριακή 1020 1 - 0 Λυκοθανάση Κλέλια 1020 6

 

 

 

 

 

 

 

Round 4 on 2010/12/28 at 19.00


 

 

 

 
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
8 Τερζή Νεφέλη 1015 0 - 1 Λυκοθανάση Κλέλια 1020 6
7 Σφέτσου Χριστίνα 1015 0 - 1 Καλύβα Κυριακή 1020 5
1 Μπαριάμη Ρωξάνη-Ειρήνη 1000 1 - 0 Αναγνωστοπούλου Μαρία 1000 4
2 Μπαριάμη Μαριέτα-Γεωργία 1000 0 - 1 Κατσέρη Ευαγγελία 1000 3

 

 

 

 

 

 

 

Round 5 on 2010/12/29 at 17.00


 

 

 

 
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
3 Κατσέρη Ευαγγελία 1000 0 - 1 Τερζή Νεφέλη 1015 8
4 Αναγνωστοπούλου Μαρία 1000 ½ - ½ Μπαριάμη Μαριέτα-Γεωργία 1000 2
5 Καλύβα Κυριακή 1020 1 - 0 Μπαριάμη Ρωξάνη-Ειρήνη 1000 1
6 Λυκοθανάση Κλέλια 1020 0 - 1 Σφέτσου Χριστίνα 1015 7

 

 

 

 

 

 

 

Round 6 on 2010/12/29 at 19.00


 

 

 

 
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
8 Τερζή Νεφέλη 1015 0 - 1 Σφέτσου Χριστίνα 1015 7
1 Μπαριάμη Ρωξάνη-Ειρήνη 1000 0 - 1 Λυκοθανάση Κλέλια 1020 6
2 Μπαριάμη Μαριέτα-Γεωργία 1000 0 - 1 Καλύβα Κυριακή 1020 5
3 Κατσέρη Ευαγγελία 1000 1 - 0 Αναγνωστοπούλου Μαρία 1000 4

 

 

 

 

 

 

 

Round 7 on 2010/12/30 at 17.00


 

 

 

 
SNo. Name Rtg Res. Name Rtg SNo.
4 Αναγνωστοπούλου Μαρία 1000 ½ - ½ Τερζή Νεφέλη 1015 8
5 Καλύβα Κυριακή 1020 1 - 0 Κατσέρη Ευαγγελία 1000 3
6 Λυκοθανάση Κλέλια 1020 1 - 0 Μπαριάμη Μαριέτα-Γεωργία 1000 2
7 Σφέτσου Χριστίνα 1015 1 - 0 Μπαριάμη Ρωξάνη-Ειρήνη 1000 1
 
Χριστούγεννα 2010 - Παίδων
 
Round 1 on 2010/12/27 at 17.00 
 

 

 

 
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 1 Προσκεφαλάς Χρήστος 0 0 - 1 0 Κατσέρης Νικόλαος 7
2 8 Λαϊνάς Γεώργιος-Νικόλαος 0 1 - 0 0 Αντωνίου Οδυσσέας 2
3 3 Κόλλιας Αλέξανδρος 0 0 - 1 0 Λευθεριώτης Αναστάσιος 9
4 10 Παπαγγελούτσος Μιχαήλ 0 0 - 1 0 Κόλλιας Δημήτριος 4
5 5 Μαλαταράς Γεράσιμος 0 1 - 0 0 Παπανδρικόπουλος Γεώργιος 11
6 12 Παπανδρικόπουλος Γρηγόριος 0 0 - 1 0 Μπέτσος Νικόλαος-Ευάγγελος 6
Round 2 on 2010/12/27 at 19.00 
 

 

 

 
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 4 Κόλλιας Δημήτριος 1 1 - 0 1 Κατσέρης Νικόλαος 7
2 9 Λευθεριώτης Αναστάσιος 1 1 - 0 1 Μαλαταράς Γεράσιμος 5
3 6 Μπέτσος Νικόλαος-Ευάγγελος 1 0 - 1 1 Λαϊνάς Γεώργιος-Νικόλαος 8
4 10 Παπαγγελούτσος Μιχαήλ 0 1 - 0 0 Προσκεφαλάς Χρήστος 1
5 2 Αντωνίου Οδυσσέας 0 1 - 0 0 Παπανδρικόπουλος Γρηγόριος 12
6 11 Παπανδρικόπουλος Γεώργιος 0 0 - 1 0 Κόλλιας Αλέξανδρος 3
Round 3 on 2010/12/28 at 17.00 
 

 

 

 
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 8 Λαϊνάς Γεώργιος-Νικόλαος 2 0 - 1 2 Κόλλιας Δημήτριος 4
2 7 Κατσέρης Νικόλαος 1 0 - 1 2 Λευθεριώτης Αναστάσιος 9
3 5 Μαλαταράς Γεράσιμος 1 1 - 0 1 Αντωνίου Οδυσσέας 2
4 3 Κόλλιας Αλέξανδρος 1 0 - 1 1 Μπέτσος Νικόλαος-Ευάγγελος 6
5 12 Παπανδρικόπουλος Γρηγόριος 0 0 - 1 1 Παπαγγελούτσος Μιχαήλ 10
6 1 Προσκεφαλάς Χρήστος 0 ½ - ½ 0 Παπανδρικόπουλος Γεώργιος 11
Round 4 on 2010/12/28 at 19.00 
 

 

 

 
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 4 Κόλλιας Δημήτριος 3 0 - 1 3 Λευθεριώτης Αναστάσιος 9
2 8 Λαϊνάς Γεώργιος-Νικόλαος 2 0 - 1 2 Μαλαταράς Γεράσιμος 5
3 6 Μπέτσος Νικόλαος-Ευάγγελος 2 1 - 0 2 Παπαγγελούτσος Μιχαήλ 10
4 2 Αντωνίου Οδυσσέας 1 1 - 0 1 Κόλλιας Αλέξανδρος 3
5 11 Παπανδρικόπουλος Γεώργιος ½ ½ - ½ 1 Κατσέρης Νικόλαος 7
6 12 Παπανδρικόπουλος Γρηγόριος 0 0 - 1 ½ Προσκεφαλάς Χρήστος 1
Round 5 on 2010/12/29 at 17.00 
 

 

 

 
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 9 Λευθεριώτης Αναστάσιος 4 1 - 0 3 Μπέτσος Νικόλαος-Ευάγγελος 6
2 5 Μαλαταράς Γεράσιμος 3 1 - 0 3 Κόλλιας Δημήτριος 4
3 10 Παπαγγελούτσος Μιχαήλ 2 1 - 0 2 Αντωνίου Οδυσσέας 2
4 1 Προσκεφαλάς Χρήστος 1½ 0 - 1 2 Λαϊνάς Γεώργιος-Νικόλαος 8
5 7 Κατσέρης Νικόλαος 1½ 0 - 1 1 Κόλλιας Αλέξανδρος 3
6 11 Παπανδρικόπουλος Γεώργιος 1 1 - 0 0 Παπανδρικόπουλος Γρηγόριος 12
Round 6 on 2010/12/29 at 19.00 
 

 

 

 
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 9 Λευθεριώτης Αναστάσιος 5 0 - 1 3 Λαϊνάς Γεώργιος-Νικόλαος 8
2 10 Παπαγγελούτσος Μιχαήλ 3 1 - 0 4 Μαλαταράς Γεράσιμος 5
3 4 Κόλλιας Δημήτριος 3 1 - 0 3 Μπέτσος Νικόλαος-Ευάγγελος 6
4 2 Αντωνίου Οδυσσέας 2 1 - 0 2 Παπανδρικόπουλος Γεώργιος 11
5 3 Κόλλιας Αλέξανδρος 2 1 - 0 1½ Προσκεφαλάς Χρήστος 1
6 7 Κατσέρης Νικόλαος 1½ 1 - 0 0 Παπανδρικόπουλος Γρηγόριος 12
Round 7 on 2010/12/30 at 17.00 
 

 

 

 
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 9 Λευθεριώτης Αναστάσιος 5 ½ - ½ 4 Παπαγγελούτσος Μιχαήλ 10
2 5 Μαλαταράς Γεράσιμος 4 0 - 1 3 Κόλλιας Αλέξανδρος 3
3 8 Λαϊνάς Γεώργιος-Νικόλαος 4 ½ - ½ Κατσέρης Νικόλαος 7
4 12 Παπανδρικόπουλος Γρηγόριος 0 0 - 1 4 Κόλλιας Δημήτριος 4
5 6 Μπέτσος Νικόλαος-Ευάγγελος 3 1 - 0 2 Παπανδρικόπουλος Γεώργιος 11
6 1 Προσκεφαλάς Χρήστος 1½ 0 - 1 3 Αντωνίου Οδυσσέας 2
 
Χριστούγεννα 2010 / ΣΟΠ - Πατραϊκός
 
Round 1 on 2010/12/27 at 17.00 
 

 

 

 
3.1 1 ΣΟΠ   4 - 2 2 Πατραϊκός  
1   Στεφανάτος Γεράσιμος 1155 0 - 1   Σφέτσος Ανδρέας 1130
2   Σταματόπουλος Γεώργιος 1155 1F - 0F   Αναστασίου Ευθύμιος 1125
3   Λευθεριώτης Αιμίλιος 1130 1 - 0   Σταματόπουλος Ιωάννης 1025
4   Πεφάνης Δημήτριος 1080 0 - 1   Κοτρότσος Νικόδημος 1020
5   Κακουλίδης Βασίλειος 1020 1 - 0   Αθανασόπουλος Κυριάκος 1010
6   Τριάντος Κωνσταντίνος 1010 1 - 0   Κανελλόπουλος Σταμάτιος 1000
Round 2 on 2010/12/27 at 19.00 
 

 

 

 
2.1 2 Πατραϊκός   3,5 - 2,5 1 ΣΟΠ  
1   Αναστασίου Ευθύμιος 1125 0F - 1F   Στεφανάτος Γεράσιμος 1155
2   Σταματόπουλος Ιωάννης 1025 1 - 0   Σταματόπουλος Γεώργιος 1155
3   Κοτρότσος Νικόδημος 1020 1 - 0   Λευθεριώτης Αιμίλιος 1130
4   Αθανασόπουλος Κυριάκος 1010 0 - 1   Πεφάνης Δημήτριος 1080
5   Κανελλόπουλος Σταμάτιος 1000 1 - 0   Κακουλίδης Βασίλειος 1020
6   Σφέτσος Ανδρέας 1130 ½ - ½   Τριάντος Κωνσταντίνος 1010
Round 3 on 2010/12/28 at 17.00 
 

 

 

 
3.1 1 ΣΟΠ   6 - 0 2 Πατραϊκός  
1   Στεφανάτος Γεράσιμος 1155 1 - 0   Σταματόπουλος Ιωάννης 1025
2   Σταματόπουλος Γεώργιος 1155 1 - 0   Κοτρότσος Νικόδημος 1020
3   Λευθεριώτης Αιμίλιος 1130 1 - 0   Αθανασόπουλος Κυριάκος 1010
4   Πεφάνης Δημήτριος 1080 1 - 0   Κανελλόπουλος Σταμάτιος 1000
5   Κακουλίδης Βασίλειος 1020 1 - 0   Σφέτσος Ανδρέας 1130
6   Τριάντος Κωνσταντίνος 1010 1F - 0F   Αναστασίου Ευθύμιος 1125
Round 4 on 2010/12/28 at 19.00 
 

 

 

 
4.1 2 Πατραϊκός   0,5 - 5,5 1 ΣΟΠ  
1   Κοτρότσος Νικόδημος 1020 ½ - ½   Στεφανάτος Γεράσιμος 1155
2   Αθανασόπουλος Κυριάκος 1010 0 - 1   Σταματόπουλος Γεώργιος 1155
3   Κανελλόπουλος Σταμάτιος 1000 0 - 1   Λευθεριώτης Αιμίλιος 1130
4   Σφέτσος Ανδρέας 1130 0 - 1   Πεφάνης Δημήτριος 1080
5   Αναστασίου Ευθύμιος 1125 0F - 1F   Κακουλίδης Βασίλειος 1020
6   Σταματόπουλος Ιωάννης 1025 0 - 1   Τριάντος Κωνσταντίνος 1010
Round 5 on 2010/12/29 at 17.00 
 

 

 

 
5.1 1 ΣΟΠ   5 - 1 2 Πατραϊκός  
1   Στεφανάτος Γεράσιμος 1155 1 - 0   Αθανασόπουλος Κυριάκος 1010
2   Σταματόπουλος Γεώργιος 1155 1 - 0   Κανελλόπουλος Σταμάτιος 1000
3   Λευθεριώτης Αιμίλιος 1130 1 - 0   Σφέτσος Ανδρέας 1130
4   Πεφάνης Δημήτριος 1080 1F - 0F   Αναστασίου Ευθύμιος 1125
5   Κακουλίδης Βασίλειος 1020 1 - 0   Σταματόπουλος Ιωάννης 1025
6   Τριάντος Κωνσταντίνος 1010 0 - 1   Κοτρότσος Νικόδημος 1020
Round 6 on 2010/12/30 at 17.00 
 

 

 

 
4.1 2 Πατραϊκός   1,5 - 4,5 1 ΣΟΠ  
1   Κανελλόπουλος Σταμάτιος 1000 0 - 1   Στεφανάτος Γεράσιμος 1155
2   Σφέτσος Ανδρέας 1130 ½ - ½   Σταματόπουλος Γεώργιος 1155
3   Αναστασίου Ευθύμιος 1125 0- 1F   Λευθεριώτης Αιμίλιος 1130
4   Σταματόπουλος Ιωάννης 1025 0 - 1   Πεφάνης Δημήτριος 1080
5   Κοτρότσος Νικόδημος 1020 0 - 1   Κακουλίδης Βασίλειος 1020
6   Αθανασόπουλος Κυριάκος 1010 1 - 0   Τριάντος Κωνσταντίνος 1010
 
ΔΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΕΓΓΡΑΦΕΣ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ