ΝΕΑ
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ
ΠΟΙΚΙΛΑ
ΙΣΤΟΡΙΑ
Πρωτάθλημα Μαθητών-Μαθητριών ΕΣΣΠ - Πάτρα, 2 & 3 Απριλίου 2016

φωτο

 

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Δημοτικά
Γυμνάσια-Λύκεια

ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Λύκεια
Γ Γυμνασίου
B Γυμνασίου
A Γυμνασίου
ΣΤ Δημοτικού
E Δημοτικού
Δ Δημοτικού
Γ Δημοτικού
B Δημοτικού
A Δημοτικού
Νήπια
 

ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

  Νήπια
1 Λάμπρου Κωνσταντίνος
2 Κανελλόπουλος Νικόλαος
3 Ζουμής Παναγιώτης
  Α' Δημοτικού
1 Σερέτης Νικόλαος
2 Σινούρης Ανδρέας
3 Αλυσανδράτος Αριστοτέλης
  Β' Δημοτικού
1 Καρμπέρης Χρήστος
2 Μπαλάσης Παναγιώτης
3 Μαστρογιαννόπουλος Χρήστος
  Γ' Δημοτικού
1 Μαγκλάρας Παναγιώτης
2 Μακρίδης Δημήτρης
3 Αλεξόπουλος Γεώργιος
1 Αργυροπούλου Δέσποινα F
2 Ζησιμοπούλου Έλλη F
3 Κωστούλα Νεφέλη F
1 Αθανασοπούλου Ελένη F
2 Κουτρουμάνου Ηλέκτρα F
3 Φαρμάκη Ελένη F
1 Χριστοδούλου Γεωργία F
2 Βρυώνη Δέσποινα F
3 Σταθακοπούλου Βασιλική F
1 Αννίνου Αθηνά F
2 Μαγουλά Τζένη F
3 Χαλδά Λυδία F
  Δ' Δημοτικού
1 Στεφάνου Δημήτριος
2 Τσεμέρι Μάριο
3 Χριστοδούλου Πανορμίτης
  Ε' Δημοτικού
1 Νικολακόπουλος Δημήτριος
2 Παπαϊωάννου Χαράλαμπος
3 Ανδρεάτος Γεώργιος
  ΣΤ' Δημοτικού
1 Ζαρονίκας Δημήτριος
2 Κόλλιας Δημήτρης
3 Μπέτσος Νικόλαος-Ευάγγελος
 
1 Λουκάτου Δέσποινα F
2 Τομαρά Αδαμαντία F
3 Τζακώστα Κωνσταντίνα F
1 Νικολακοπούλου Έλενα F
2 Αντωνοπούλου Ιφιγένεια F
3 Σαμαρτζή Μαρία F
1 Φερτάκη Ελευθερία F
2 Τομαρά Ιωάννα F
3 Ρήγα Μιχαέλα F
 
  Α' Γυμνασίου
1 Μαλαταράς Γεράσιμος
2 Τρίγκας Αθανάσιος
3 Κωτσόπουλος Γιάννης
  Β' Γυμνασίου
1 Κόλλιας Ιωάννης
2 Σολωμός Χαράλαμπος
3 Ανδρέου Γεώργιος
  Γ' Γυμνασίου
1 Ανδρουτσόπουλος-Αγιώτατος Β.Γ.
2 Κούρογλου Κωνσταντίνος
3 Κόντης Μιχαήλ
  Λύκεια
1 Δημητρακόπουλος Μάριος
2 Δημητρακόπουλος Θεοφάνης
3 Παπαγεωργίου Βασίλειος
1 Μπανιά Ελένη F
2 Γκολφινοπούλου Μαρίνα F
3 Κατσακιώρη Περσεφόνη F
1 Κοντοδήμου Βικτωρία F
2 Κορδού Μαρία F
3 Φεϊζούλα Μαρία F
1 Βαζούρα Αφροδίτη-Χαραλαμπία F
2 Αγγελοπούλου Αλεξάνδρα F
3 Σμυριλιού Μαρία F
1 Νικοπούλου ΚατερίναΑ F
2 Κατσιγιάννη Κωνσταντίνα F
3 Ρουγκάλα Ανδριάνα F
 

 

03.04.2016

Οι νικητές του Ατομικού

Στα πρότυπα των Πανελλήνιων Νεανικών Πρωταθλημάτων διεξήχθησαν τα φετινά Μαθητικά Πρωταθλήματα της ΕΣΣΠ.

Στην τελική φάση του Ατομικού, συμμετείχαν 350 μαθητές και μαθήτριες από 8 πόλεις της Δυτικής Ελλάδας.

Οι τρεις πρώτοι μαθητές και οι δύο πρώτες μαθήτριες από κάθε τάξη προκρίνονται στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Χαλκιδικής.

Η διοργάνωση ήταν εξαιρετική από κάθε άποψη και 1000 περίπου άτομα έζησαν μια σκακιστική γιορτή.

Ο πήχυς των αγώνων ήδη βρίσκεται ψηλά

 

 

02.04.2016

Οι νικήτριες ομάδες

Αύριο το Ατομικό

Το 2ο Ναυπάκτου κατέκτησε την πρώτη θέση στα Γυμνάσια με 6/6 νίκες κα το ΓΕΛ Κάτω Αχαΐας στα Λύκεια.

Το 64ο Πατρών κατέλαβε την πρώτη θέση στα Δημοτικά Σχολεία.

Προκρίνονται στο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα τα 5 πρώτα Δημοτικά και τα 3 πρώτα Γυμνάσια.

Δημοτικά: 64ο Πατρών, 50ό Πατρών, 10ο Αιγίου, 9ο Αιγίου και 55ο Πατρών.

Γυμνάσια: 2ο Ναυπάκτου, Πειραματικό Πανεπιστημίου Πατρών και 15ο Πατρών.

Συμμετείχαν συνολικώς 69 Σχολεία.

Αύριο το πρωί, 350 μαθητές ρίχνονται στον αγώνα για την κατάκτηση των μεταλλίων στο Ατομικό Πρωτάθλημα

 
ΔΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΕΓΓΡΑΦΕΣ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ