Χαράλαμπος Παρδαλάκης

Η νικήτρια ομάδα

01.06.2017

Ο ΣΟΠ-11 το κύπελλο

Η ομάδα ΣΟΠ-11 έχοντας αρχηγό τον Κωνσταντίνο Αγγελόπουλο, με δύο σερί νίκες, κατέκτησε την περασμένη Κυριακή, το πρώτο Εσωτερικό Κύπελλο Νέων του Σκακιστικού Ομίλου Πατρών.

Ο ΣΟΠ-44 με αρχηγό τον Παναγιώτη Μαγκλάρα κέρδισε την δεύτερη θέση και ο ΣΟΠ-33 με αρχηγό τον Γιώργο Αλεξόπουλο την τρίτη.

Η Γεν. Γραμματέας του συλλόγου κ. Ράνια Κυδωνιάτη απένειμε τα έπαθλα σε όλους τους νικητές.

Το τουρνουά ήταν μια πρόβα τζενεράλε εν όψει των Πανελλήνιων Ατομικών Νεανικών Πρωταθλημάτων του Πόρτο Ρίο στα τέλη Ιουνίου

22.05.2017

ΣΟΠ-11 & ΣΟΠ-33 μπροστά

Οι ομάδες ΣΟΠ-11 και ΣΟΠ-33 εξακολουθούν να προηγούνται στη βαθμολογία μετά και την τέταρτη αγωνιστική του τουρνουά.

Χαρακτηριστικό της ισοδυναμίας των ομάδων είναι ότι οι μισές συναντήσεις και των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών είχαν ισόπαλο αποτέλεσμα.

Την ερχόμενη Κυριακή ολοκληρώνεται το πρωτάθλημα. Στις 8.00 μμ θα γίνει η τελετή λήξης με την απονομή του κυπέλλου στην πρωταθλήτρια ομάδα και των μεταλλίων στις τρεις πρώτες

Κ. Αγγελόπουλος vs Π. Μαγκλάρας

15.05.2017

Αποτελέσματα πρώτης ημέρας

Οι ομάδες ΣΟΠ-11 και ΣΟΠ-33 τέθηκαν επικεφαλής μετά την διπλή αγωνιστική της πρώτης ημέρας των αγώνων.

Στην πρώτη αγωνιστική και οι 4 ομάδες ήλθαν ισόπαλες με 2,5-2,5, ενώ στην δεύτερη ο ΣΟΠ-11 και ο ΣΟΠ-33 επικράτησαν με 3,5-1,5 επί των ομάδων ΣΟΠ-44 και ΣΟΠ-22 αντιστοίχως.

Ο τρόπος ζωής της ελληνικής πραγματικότητας εν έτει 2017, όπως και όλον τον 21ο αιώνα, επέδρασε και στο παρόν πρωτάθλημα, με αποτέλεσμα 20 νεαροί σκακιστές να μη καταφέρουν να δηλώσουν παρών

09.05.2017

Ομαδικό Νέων ΣΟΠ

Έναρξη Κυριακή 14 Μαΐου

Ομαδικό Πρωτάθλημα Νέων 6 αγωνιστικών σε τρεις Κυριακές, θα διεξαχθεί στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο, με έναρξη την Κυριακή 14 Μαΐου στις 5.00 το απόγευμα.

Στους αγώνες θα λάβουν μέρος οι σκακιστές των Επιλέκτων Τμημάτων του Σκακιστικού Ομίλου Πατρών.

Μετάλλια θα επιδοθούν στους αθλητές των τριων πρώτων ομάδων, στη δε πρώτη ομάδα και κύπελλο.

Ημέρες διεξαγωγής: Κυριακή 14 Μαΐου, Κυριακή 21 Μαΐου, Κυριακή 28 Μαΐου